Uzależnieni od
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Szukaj
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Szukaj
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Keywords

Keywords

Latest topics
» Witam wszystkich serdecznie
Dlaczego Trudno Przebaczyć EmptyPią Sty 26, 2018 9:25 am by krzych71

» Witam!!! Pozdrawiam!!!
Dlaczego Trudno Przebaczyć EmptyPią Sty 26, 2018 9:24 am by krzych71

» ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ
Dlaczego Trudno Przebaczyć EmptyPią Sty 26, 2018 9:23 am by krzych71

» ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ
Dlaczego Trudno Przebaczyć EmptyPią Sty 26, 2018 9:21 am by krzych71

» ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ
Dlaczego Trudno Przebaczyć EmptyPią Sty 26, 2018 9:20 am by krzych71

» ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ
Dlaczego Trudno Przebaczyć EmptyPią Sty 26, 2018 9:19 am by krzych71

» ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ
Dlaczego Trudno Przebaczyć EmptyPią Sty 26, 2018 9:17 am by krzych71

» ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ
Dlaczego Trudno Przebaczyć EmptyPią Sty 26, 2018 9:16 am by krzych71

» ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ
Dlaczego Trudno Przebaczyć EmptyPią Sty 26, 2018 9:15 am by krzych71

Latest topics
» Witam wszystkich serdecznie
Dlaczego Trudno Przebaczyć EmptyPią Sty 26, 2018 9:25 am by krzych71

» Witam!!! Pozdrawiam!!!
Dlaczego Trudno Przebaczyć EmptyPią Sty 26, 2018 9:24 am by krzych71

» ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ
Dlaczego Trudno Przebaczyć EmptyPią Sty 26, 2018 9:23 am by krzych71

» ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ
Dlaczego Trudno Przebaczyć EmptyPią Sty 26, 2018 9:21 am by krzych71

» ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ
Dlaczego Trudno Przebaczyć EmptyPią Sty 26, 2018 9:20 am by krzych71

» ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ
Dlaczego Trudno Przebaczyć EmptyPią Sty 26, 2018 9:19 am by krzych71

» ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ
Dlaczego Trudno Przebaczyć EmptyPią Sty 26, 2018 9:17 am by krzych71

» ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ
Dlaczego Trudno Przebaczyć EmptyPią Sty 26, 2018 9:16 am by krzych71

» ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ
Dlaczego Trudno Przebaczyć EmptyPią Sty 26, 2018 9:15 am by krzych71

Marzec 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Marzec 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Affiliates

free forum

Forumotion on Facebook Forumotion on Twitter Forumotion on YouTube Forumotion on Google+

Affiliates

free forum

Forumotion on Facebook Forumotion on Twitter Forumotion on YouTube Forumotion on Google+


Dlaczego Trudno Przebaczyć

+2
piotrek69
Małgorzata Samul
6 posters

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by Małgorzata Samul Sro Lut 05, 2014 8:47 pm

Witam Was serdecnie,"Przebaczam Ci"jak to ładnie brzmi szkoda że w moim przypadku nie chce z ust wyjśc,,kilkanaście lat temu zostałam bardzo skrzywdzona przez drugiego człowieka,ten człowiek potem prosił mnie o to żebym przebaczyła mu,powiedziałam że mu że nigdy tego nie zrobie,wręcz go nie nawidiłam,gardziłam nim i przeklinałam na różne strony,a zarazem próbowałam zrozumiec i powiem wam że do tej pory nie rozumię i raczej nie zabardzo chcę,nie potym jak mnie potraktowano,gdy wracam do tego to mnie szlak trafia że ten gości chodzi po świecie jeszcze żywy,czasami moje uczucia przerażają mnie samą,wiem że Bóg mi przebaczył moje grzechy i wielu innym,to dlaczego ja nie mogę,zaczynam się z tym bardzo żle czuć.Pozdrawiam Was
Małgorzata Samul
Małgorzata Samul

Liczba postów : 182
Join date : 26/01/2014
Age : 43
Skąd : Libiąż

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by piotrek69 Sro Lut 05, 2014 9:35 pm

Witam.Nienawiśc to uczucie nie jest mi obce choć nikt w przeszłości mnie raczej nie skrzywdził.Powiem tak,od krzywdzenia to byłem specjalistą Ja .W czasach mojego pijaństwa było to na prządku dziennym .Krzywdziłem żonę dzieci rodzicow i samego siebie .Nienawidziłem siebie za setki niedotrzymanych obietnic że to już ostatni raz że coś z tym zrobię.a mimo wszystko szybko wracałem tam gdzie było mi lepiej tam mogłem na chwile zapomnieć że znowu wylali mnie z pracy że przepiłem ostatnie pieniądze.Tak alkohol pozwolił zapomnieć ale teraz wiem że oszukiwał i ranił ze zdwojoną siła Nienawidziłem siebie za to że bylem taki słaby i dobiłem do swojego dna.Ostatkiem sił odbiłem się i powili wypływam ,ale nie zapominam że ON tam jest i czeka na każdy przejaw słabości żeby znowu zawładnąć moim umysłem .Ale jeszcze nie dziś ,dziś Piotrek alkoholik jest trzeżwy dziś wygrywam ale On tam jest,

piotrek69

Liczba postów : 386
Join date : 09/01/2014
Skąd : szczucin

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by laku57 Czw Lut 06, 2014 12:03 am

Kiedyś też nienawidziłem,kiedyś też mówiłem nigdy nie przebaczę.Małgosiu pamiętam dokładnie moją nienawiść.Dziś jej już nie ma we mnie.Małgoś ktoś mi kiedyś powiedział.Jeśli będziesz nienawidził,będziesz miał nienawiść do drugiego człowieka nigdy nie będziesz mógł być trzeźwym.Wyzbyłem się na dziś tego strasznego uczucia.Czego dziś i Tobie życzę.
Wiem że to nie łatwe,lecz jaka ulga.Nosisz w sobie wielki ciężar który prędzej czy później da znać o sobie,on cię w końcu pokona.Wyzbądź się go.Jak?, poszukaj osoby której możesz to powiedzieć,której bezgranicznie zaufasz-znajdziesz ją na pewno.Wyczyść swoje "wnętrze"
to pomaga-uwierz.
laku57
laku57

Liczba postów : 1144
Join date : 08/01/2014
Age : 66
Skąd : Chrzanów

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by slawek4224 Czw Lut 06, 2014 12:55 pm

To chyba najgorsze co w człowieku siedzi. Nie możność przebaczenia, gniew , zawiść jest powodem wielu napięć w życiu. Można życie przeżyć i nie wyzbyć się tak niskich pobudek, które powodują że się człowiek nie rozwija. Jak jest krzywda , musi być zadość uczynienie. Jeśli nie wystąpią te dwa elementy to trudna sprawa. Ja kilka spraw przebaczyłem w imię innych wyższych wartości. Czy moja duma ucierpiała - NIE. W codziennych relacjach jednak zadość uczynienie jest potrzebne. W człowieku jest tle zazdrości , uporu , zawziętości , mściwości. Już nie wymieniam więcej bo odniosę wrażenie że ludzka natura w dużej mierze składa się z diabełków, i nie ma w niej miejsca na dobro.

slawek4224

Liczba postów : 1026
Join date : 08/01/2014
Skąd : Bochnia

http://www.slawek4224@wp.pl

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by Małgorzata Samul Czw Lut 06, 2014 2:38 pm

Dzięki za wypowiedzi na pewno dadzą mi do myślenia
Małgorzata Samul
Małgorzata Samul

Liczba postów : 182
Join date : 26/01/2014
Age : 43
Skąd : Libiąż

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by slawek4224 Czw Lut 06, 2014 7:11 pm

Przebaczenie i zadość uczynienie . Jeśli zaistnieją te dwie rzeczy, to przy takiej pracy jaką wykonujemy na rzecz poprawy , rozwoju osobistego nie powinno być problemu. Każdy z nas jest inny. Uczymy się jednak pokonywać to co w Nas złe i nie pożądane.

slawek4224

Liczba postów : 1026
Join date : 08/01/2014
Skąd : Bochnia

http://www.slawek4224@wp.pl

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by Małgorzata Samul Pią Lut 07, 2014 3:14 pm

Mam nadzieję że mi się to uda,na dzień dzisiejszy jest mi drudo powierzam to mojej sile większej odemnie,to chyba jeszcze nie ten czas i pora
Małgorzata Samul
Małgorzata Samul

Liczba postów : 182
Join date : 26/01/2014
Age : 43
Skąd : Libiąż

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by laku57 Pią Lut 07, 2014 6:45 pm

I ja myślę,nie czas i nie pora.Dać sobie czas.
laku57
laku57

Liczba postów : 1144
Join date : 08/01/2014
Age : 66
Skąd : Chrzanów

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by piotrek69 Pią Lut 07, 2014 7:59 pm

O tu będzie pasowało ,,,,Daj czas czasowi,,,tego chyba nauczyłem się w AA!!. Pozdrowionka Małgosiu!!!

piotrek69

Liczba postów : 386
Join date : 09/01/2014
Skąd : szczucin

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by slawek4224 Sob Lut 08, 2014 1:02 pm

Przebaczyć , jakie to piękne i szlachetne. Wznieść się ponad własne słabości i przebaczyć. Tak rodzi się MIŁOŚĆ, ta prawdziwa , od Boga.

slawek4224

Liczba postów : 1026
Join date : 08/01/2014
Skąd : Bochnia

http://www.slawek4224@wp.pl

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by slawek4224 Sro Lut 26, 2014 4:49 pm

Przebaczenie powoduje zdjęcie napięcia , które w człowieku siedzi i pomaga uzyskać tzw. spokój wewnętrzny.

slawek4224

Liczba postów : 1026
Join date : 08/01/2014
Skąd : Bochnia

http://www.slawek4224@wp.pl

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by laku57 Sob Mar 08, 2014 10:43 pm

"Jeśli Twój brat zgrzeszył przeciw Tobie,upomnij go w cztery oczy"
Dlaczego go upominasz?.ponieważ Ty cierpisz,że zgrzeszył przeciw Tobie?
Niech tak będzie.
"jeśli twój brat zgrzeszył przeciw tobie,upomnij go w cztery oczy.
Jeśli tego nie zrobiłeś,gorszy jesteś od niego.
Popełnił niesprawiedliwość i przez to zranił ciężko sam siebie,a ty lekceważysz ranę swego brata?
Ty wiesz ze ginie,lub zginą,a zaniedbujesz go? jesteś gorszy przez twoje milczenie niż on przez swoje obelgi.
Jeśli kto zgrzeszył przeciwko nam,miejmy wielką troskę:nie o nas jednak-jest przecież rzeczą chwalebną zapomnieć zniewagi,zapomnij wiec twoją zniewagę -lecz o ranę brata twego.
laku57
laku57

Liczba postów : 1144
Join date : 08/01/2014
Age : 66
Skąd : Chrzanów

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by Małgorzata Samul Nie Mar 09, 2014 10:50 am

Bardzo dobrze napisane Zygmuncie,bardzo mocno trafiły te słowa do mnie,ale jednego nie rozumię,'''''Jeśli tego nie zrobiłeś,gorszy jesteś od niego.
Popełnił niesprawiedliwość i przez to zranił ciężko sam siebie''
Małgorzata Samul
Małgorzata Samul

Liczba postów : 182
Join date : 26/01/2014
Age : 43
Skąd : Libiąż

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by laku57 Nie Mar 09, 2014 7:53 pm

Tak Małgoś,ja wiem i znam to też niestety z autopsji>Ta "rana" puki ją nie wyczyściłem boli i ropieje.I nieraz starałem się nadrabiać miną lub głupkowatym zachowaniem -sumienie nie dawało mi spokoju.A rana w mym środku dalej jątrzyła,bolała.Dopiero kiedy przeprosiłem,a nie raz błagałem o przebaczenie,nastąpił we mnie wewnętrzny spokój cisza.
I wiem że nawet jak osoba przeze mnie skrzywdzona-nie przyjęła przeprosin ,oddałem to Bogu,mojemu Bogu efekt został ten sam-spokój wewnętrzny."Przeleć" przez własne życie,czy nie zraniłaś nigdy nikogo?.Czy o tym możesz zapomnieć?.
Pamiętasz-to znaczy że musisz "ranę"zagoić zabliźnić.Zobaczysz wtedy,poczujesz jaką ulgę Ci to sprawiło.
"Jeśli nie masz win w sobie pierwsza żuć kamieniem"-Potrafisz,nie ma win w Tobie,nikogo nie skrzywdziłaś?
Ja nie potrafiłem-jeszcze gdzies w zakamarkach mojego życia,wynajduję tych którzy mnie kiedyś skrzywdzili,-przebaczam,i jeszcze wynajduję w sobie tych których ja krzywdziłem-jeśli potrafię,jeśli ich spotykam jeśli żyją,przepraszam-proszę o wybaczenie.Mieć wewnętrzny spokój,to jest cisza to jest piękno to jest miłość,miłość do drugiego człowieka.
laku57
laku57

Liczba postów : 1144
Join date : 08/01/2014
Age : 66
Skąd : Chrzanów

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by laku57 Pon Mar 10, 2014 8:53 pm

Jeszcze ks M.Maliński napisał coś takiego:"Nie podnoś kamienia którym cię uderzono.Nie bierz go w rękę.Bo zarazisz się nienawiścią.Ona błyskawicznie rozprzestrzeni się w tobie,opęta cię stoczy jak robak.Staniesz się w krótkim czasie podobny do twych wrogów.To nie oni ciebie zabiją.To ty się sam zabijesz.Nie schylaj się po kamień którym cię uderzono.
IDŹ DALEJ........kiedyś ten tekst wpadł mi w ręce,powiem że mi bardzo pomógł.Pozdrawiam.
laku57
laku57

Liczba postów : 1144
Join date : 08/01/2014
Age : 66
Skąd : Chrzanów

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by slawek4224 Czw Mar 13, 2014 4:42 pm

Przebaczenie jest jak lekarstwo. Gorzkie, rodzące mieszane uczucia , ale w końcowym efekcie przynosi ulgę w cierpieniu, i radość ze słusznie podjętej decyzji. Ale wymyśliłem, coś jednak w tym jest!

slawek4224

Liczba postów : 1026
Join date : 08/01/2014
Skąd : Bochnia

http://www.slawek4224@wp.pl

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by piotrek69 Czw Mar 13, 2014 5:57 pm

Tak dobrze jest przebaczyć ale dobrze jest też przebaczenie uzyskać taka ulga!!!! cheers 

piotrek69

Liczba postów : 386
Join date : 09/01/2014
Skąd : szczucin

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by slawek4224 Pon Mar 24, 2014 7:05 pm

Ja bardzo chciałbym komuś przebaczyć , ale Ktoś nie chce przebaczenia. Pewnie jeszcze o tym nie wie, że może poprosić o Nie.

slawek4224

Liczba postów : 1026
Join date : 08/01/2014
Skąd : Bochnia

http://www.slawek4224@wp.pl

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by Małgorzata Samul Pon Sty 05, 2015 7:50 pm

Myślę że trudno jest przebaczyć mi było ponieważ z niektórymi rzeczami nie mogłam i nie umiałam się z tym pogodzić ,dużo czasu mi zajęło aby zrozumieć i pojąć niektóre fakty z mojego życia a zwłaszcza z dzieciństwa które jeszcze się ciągnie za mną ale już tak bardzo nie ugniata mnie w pięty ponieważ pogodziłam się z tym,niektóre rzeczy w moim musiały się podziać abym zrozumiała że to nie moja wina że w tej kwestii ja nie zawiniłam niczym byłam tylko dzieckiem,teraz jestem dorosłym człowiekiem i Kobietą która nauczyła się już nie chować urazy w sobie i nauczyła się przebaczać a to dlatego bo ja sobie w końcu przebaczyłam i zaczełam sobie ufać i kochać siebie,przedtem siebie tylko lubiałam dziś mogę z pełną świadomością powiedzieć że pokochałam siebie,i jest mi z tym dobrze i jestem z siebie dumna że w końcu jestem szczęśliwa sama ze sobą.
Małgorzata Samul
Małgorzata Samul

Liczba postów : 182
Join date : 26/01/2014
Age : 43
Skąd : Libiąż

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by laku57 Sob Sty 10, 2015 6:38 pm

Zastanawiałem się co napisać,co odpisać,czy zostawić to tak jak Ty to czujesz.Jednak napiszę Ci tylko jedno zdanie-"wróciłaś" i jakże mi jest miło czytać kolejny Twój "ciepły" i miły post.Pokochać siebie,przebaczyć sobie i innym-jakże to jest piękne -trzeźwe.Nie spodziewałem się że już że teraz-brawo,i do przodu.Masz we mnie dalej jak wiesz Przyjaciela,ulżyło mi-dziękuję.Pozdrawiam. sunny
laku57
laku57

Liczba postów : 1144
Join date : 08/01/2014
Age : 66
Skąd : Chrzanów

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by Małgorzata Samul Nie Sty 11, 2015 1:31 pm

Musiałam się przewartościować i wybrać co dla nie będzie najlepsze ,życie w nienawieści i nie przebaczyć ,czy życie w spokoju i wzgodzie sama ze sobą dla mnie to był oczywisty wybór,ffak faktem zajeło mi to troszku musiałam na spokojnie poukładac sobie w głowie z sensem,Wiem o Tym Zygmunt że mam w Tobie Wielkiego Przyjaciela
Małgorzata Samul
Małgorzata Samul

Liczba postów : 182
Join date : 26/01/2014
Age : 43
Skąd : Libiąż

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by slawek4224 Nie Lut 15, 2015 7:05 pm

Przebaczenie to otwarcie nowych drzwi , do nowego życia. Bez przebaczenia trudno mówić o możliwości życia w zgodzie z samym z sobą i z innymi. Przebaczenie to klucz do dokonania postępu w trzeźwym życiu. Takie jest moje zdanie.

slawek4224

Liczba postów : 1026
Join date : 08/01/2014
Skąd : Bochnia

http://www.slawek4224@wp.pl

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by krzych71 Nie Mar 15, 2015 10:50 am

Tak przebaczyć innym to ważne.Ale jak napisaliście otrzymać przebaczenie to dla trzeżwiejącego alkoholika to coś więcej.Przynajmniej dla mnie.A dla mnie jeszcze ważniejsze jest przebaczyć samemu sobie.Jak ja to czuję.Jest wiele osób ktorym nie możemy już powiedzieć że im wybaczamy.I napewno są osoby które nam już tego nie powiedzą.I tu właśnie jest to rozmowa ze samym sobą w swoim własnym sumieniu bo to chyba to tam nas najbardziej boli a przynajmniej mnie.Pogodzić się z tym co było.I starać się żyć inaczej aby nie było podobnych sytuacji gdzie zostajemy z nierozwiązanymi problemami.Nie wiem co o tym myślicie ale ja to tak czuję.I chociaż teraz nie piję i trzeżwieję nadal nie mogę sobie poradzić sobie z jedną sprawą ale już właśnie nie mam możliwości usłyszeć przebaczam ci.
krzych71
krzych71

Liczba postów : 324
Join date : 01/02/2015
Skąd : Bochnia

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by slawek4224 Nie Mar 29, 2015 5:05 pm

Jest wiele czynników , które powodują , że przebaczenie jest pozorne , wręcz nie możliwe. Jednym z powodów jest ,,duma" , która opacznie pojmowana blokuje nam tak na prawdę możliwość wyjścia z kryzysu. Nie załatwione sprawy , brak zadość uczynienia za wyrządzone krzywdy powracają jak bumerang i nie pomagają w trzeźwieniu. Pokora jest kluczem do przebaczenia. Pokora nie musi kojarzyć się z wycofaniem , rezygnacją. Sama w sobie może stać się naszym sukcesem!. Takie jest moje zdanie.

slawek4224

Liczba postów : 1026
Join date : 08/01/2014
Skąd : Bochnia

http://www.slawek4224@wp.pl

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by laku57 Nie Mar 29, 2015 7:46 pm

Tak moi "panowie" w obu wypadkach macie rację.Dla mnie nie było by wybaczenia przede wszystkim sobie gdybym nie rozliczył się z przeszłością.To ja sam musiałem się rozliczyć z tym gdzie i kiedy zraniłem innych,zadość uczynić im,i wiem nie przychodziło to łatwo,nie trwało to tydzień,miesiąc,rok-u mnie trwało to latami.Dziś mogę sobie popatrzyć w lustro i powiedzieć -:"no stary dobra robota lubię już Cię".Nie każdego udało się przeprosić,nie każdemu popatrzeć w oczy/na przykład mojemu śp ojcu/ pozostała modlitwa i mówienie o nim jako o dobrym człowieku,poranionym przez życie ale bardzo wrażliwym i dobrym.Pamiętam słowa mojego śp przyjaciela ze wspólnoty i jego słowa:" jeśli chcesz pokochać ludzi,musisz siebie najpierw rozliczyć polubić siebie,wtedy możesz pokochać innych,bo jak możesz kochać innych siebie nie akceptując.".I zgadzam się dziś z tymi jego słowami.Pokochać siebie,porzucić pychę chore swe ego,zapomnieć co to jest kłamstwo,nienawiść,zawiść.Przebaczyłem dziś i tym którzy mnie kiedyś skrzywdzili,nie ma w mym słownictwie dziś słowa "nienawidzę",bo wiem że zapominam wtedy kim jestem.Pozdrawiam

















laku57
laku57

Liczba postów : 1144
Join date : 08/01/2014
Age : 66
Skąd : Chrzanów

Powrót do góry Go down

Dlaczego Trudno Przebaczyć Empty Re: Dlaczego Trudno Przebaczyć

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach